microcspv    "time is not money"
logo Marilyn


keresés:
search
Kék Mélység (2003)
Deep Blue

. . . . . . . . . . 7.85
(a cspv olvasók szavazata)  itt szavazz !

. . . . . . . . . . 4
(a cspv szerk-ek szavazata)

hossza: 83 perc
nemzetiség:  angol, német
műfaj:  természetfilm
eredeti nyelv: angol
formátum: feliratos
korhatár minden korosztály látogathatja
c tr tr


információ:

vissza a rövid leíráshoz

bővebb info
Felvételi helyszínek (1998 június-2001 június): USA, Maldiv-szigetek, Falkland-szigetek, Mexikó, Dél-Afrika, Írország, Costa Rica, Columbia, Kanada, Oroszország, Ausztrália, Ascension sziget, Antarctic Peninsula, UK, Galapagos, Ecuador, Argentína, Brazília, Yap & Palau, Bahamák, Újzéland, Azori-szigetek, Thaiföld, Francia Polinézia, Belize, Papua Új Guinea, Norvégia, Spanyolország, Panama, Venezuela, Északi-sark, észak-nyugati területek, Bermuda, Tobago, Japán, Kajmán-szigetek.

A film hatását, a kifejezetten a Kék Mélység számára komponált, és a Berlini Filharmonikusok által elõadott filmzene erõsíti, amelyet George Fenton (Gandhi, Kiálts szabadságért) az ötször Oscar-díjra jelölt zeneszerzõ készített. Az óceánok bolygónk utolsó érintetlen területei - és a Kék Mélység hiteles bemutatása ennek az érintetlenségnek.

BEVEZETÉS
A világûr sötétjébõl nézve bolygónkat a "föld" egy teljesen helytelen elnevezés. Területének hetven százalékát víz borítja, így bolygónk szikrázóan türkiz színben pompázik, ha a távolból figyeljük. Kifejezetten a víz és a hatalmas óceánok teszik a földet egyedivé. Az óceánok a földi élet bölcsõi, õk határozzák meg éghajlatunkat és adnak helyet legkülönfélébb élõlények. Szerves részei életünknek és megóvásuk számunkra a legnagyobb kihívás. Annak ellenére, hogy a tengerek alkotják bolygónk területének kétharmadát, többet tudunk a hold felszínérõl, mint a tengerek mélyérõl. Most elõször nyílik lehetõség, hogy betekintést nyerjünk abba a világba, amit eddig csak kevesen láthattak, az óceánok és bennük valamint partjaiknál virágzó csodálatosan változatos élõlények világába. Az ismerttõl az ismeretlenbe, a Kék Mélység feltárja a tengereket és annak elbûvölõ, csábító és kegyetlen világát.

A Kék Mélységet a BBC Természetrajzi Egysége vette filmre, ugyanazzal a csapattal, amelyik a Discovery-vel közösen elkészítette a "Kék bolygó" címû tv sorozatot, a legnépszerûbb természetsorozatot, amit valaha készítettek. "Ha lenne Nobel-díj természetfilm készítésért, akkor biztosan õk kapnák." - The Wall Street Journal.

fényképezte:
Michael deGruy
Rick Rosenthal

vágó:
Martin Elsbury

zene:
George Fenton

producer:
Sophokles Tasioulis
Alix Tidmarsh